Akoprezit-logo

Vonku je chladnejšie, dni sú kratšie a každého to hneď po robote ťahá rovno domov, pod teplú deku a k šálke teplého čaju. Do ďalšieho leta je to ešte príliš ďaleko a na klasické zimné športy si tiež trošku počkáme. Jeseň netreba preleňošiť, veď ponúka dokonalé športové podmienky.

Ideálne počasie

Vedeli ste, že jeseň je ročné obdobie s najstabilnejším podnebím? Nepredvídateľné búrky, vás teda prekvapia len ojedinele. Veľkou úľavou oproti letným horúčavám a zimným mrazom je aj teplota, ktorá je presne akurát.

Funkčné oblečenie

Často vám píšeme o funkčných materiáloch, ktoré telo zahrejú a umožnia potu odpariť sa z vrchných vrstiev. Inak tomu nie je ani na jeseň. K spodným vrstvám pridajte ešte hrejivé, prípadne nepremokavé bundy, či také, cez ktoré vás neprefúka. No máme pre vás ešte jeden tip. Vedeli ste, že otužovať môžete aj mimo vodu? Stačí, ak sa na outdoorové športy oblečiete „ľahšie“ a benefity otužovania vás neminú. Je to zaručený boj proti chorobám.

Vhodné športy
Ak hľadáte dokonalý šport na jeseň, máte možností nespočetne. Ponúka sa chôdza, beh, cyklistika, in-line korčulovanie, alebo jazdenie na koni. Výborným spôsobom, ako sa prevetrať je aj jesenná turistika, o ktorej sme pre vás písali v článku: Rady a tipy na jesennú turistiku.

To, pre ktorý šport sa rozhodnete je len na vás. No my vám k nemu vždy ponúkneme kvalitné športové oblečenie a vybavenie, prípadne vám s nákupom poradíme. Zamierte na náš e-shop, vyberte si z ponuky a objednajte si tovar priamo domov.

Zapoj sa tiež do diskusie

Rating:
Hory-bg-dark-svg