Akoprezit-logo

Hľadáte dobrodružstvo? Žiadny problém! Vyberte sa stanovať s deťmi a určite vás neminie. A keďže šťastie praje odvážnym a pripraveným, prinesieme vám v dnešnom článku niekoľko tipov, ako sa čo najlepšie na nové dobrodružstvo pripraviť.

Ak idete stanovať po prvý krát, skúste to niekde v blízkom kempingovom tábore, alebo pokojne aj na záhrade. Takto strávený večer dá vám a vašim deťom pohľad z celkom novej perspektívy a v prípade, že by sa im to nepáčilo, to máte domov doslova na krok.

Prvá skúsenosť
s novým dobrodružstvom je u detí veľmi kľúčová, pretože sa od nej bude vyvíjať celý vzťah k podobným aktivitám. Vymyslite pre ne rôzne  hry a príbehy, ktoré ich zabavia a vyhnite sa negatívnej nálade a stresom tak, že sa na stanovanie začnete pripravovať niekoľko dní vopred. Naplánujte návštevu pamiatok, kúpanie, hľadanie pokladu, no majte vždy v zálohe aj plán B, v prípade zlého počasia. Zabaľte so sebou karty a spoločenské hry.

Najdôležitejšou súčasťou príprav je samotné balenie. Je mnoho vecí, ktoré budete na pár dní potrebovať a nemali by ste na ne zabudnúť. Spravte si preto zoznam a postupne si jednotlivé položky odškrtávajte. Začnite základnými vecami ako je stan, spacáky, karimatky, čelovky, deky, plynový varič, repelent a lekárnička. Chýba vám výbava? Všetko potrebné na stanovanie nájdete na našom internetovom obchode.

Balenie a samotný  pobyt vám uľahčí, ak si jednotlivé veci budete rozdeľovať do samostatných tašiek podľa kategórie. Napríklad do jednej tašky kozmetiku a do ďalšej oblečenie. V stane tak budete mať poriadok a vždy nájdete to, čo hľadáte.

Nechajte deti, aby si samé zbalili veci, ktoré si chcú so sebou vziať. Určite ich poteší obľúbená hračka či prikrývka. Hneď, ako dorazíte na miesto táborenia, dovoľte im, aby robili všetko spolu s vami. Vysvetlite im, ako správne postaviť stan, ako nájsť vhodné drevo na oheň a ako variť v prírode. Spoznávajte s nimi okolie, naučte ich rozoznávať porasty, rozlišovať jedlé a jedovaté rastliny, či stopovať zvieratá. Budú tiež nadšené, keď im večer predĺžite večierku a budete si spoločne grilovať špekáčiky, či pozorovať hviezdy a rozprávať si pútavé príbehy.

Takto strávený čas s rodinou je rozhodne na nezaplatenie. Zažijete nové dobrodružstvo za málo peňazí, deti sa naučia novým poznatkom, samostatnosti a vy rodičia, si otestujete svoje super schopnosti.


Zapoj sa tiež do diskusie

Rating:
Hory-bg-dark-svg