Akoprezit-logo

Slovensko je nádherná krajina popretkávaná horami, dolinami, lesmi, lúkami, riekami, jazerami, a áno aj cyklotrasami. Na našom území je ich vyše 13 000 kilometrov a vieme prečo.  Cykloturistika je totiž jeden z najlepších spôsobov, ako môžeme spoznávať krásy našej krajiny.

Niektoré trasy sú náročné, no je veľa aj takých, ktoré zvládnu aj vaši drobci. Ich veľkou výhodou je, že na počiatočný bod sa dostanete autom alebo spojom, čím sa vyhnete veľkej premávke na hlavných cestách. Pozrite sa s nami na tieto 3 krásne cyklotrasy, ktoré majú pre vás pripravené rôzne zaujímavé zastávky.

Bratislava

Trasa: Dlhé Diely – Dúbravská Hlavica – Devínska Kobyla – Devínska Nová Ves
Dĺžka: 11km

Táto trasa patrí k jedným z najkrajších na Slovensku. Spája všetky mestské časti západnej Bratislavy, no aj napriek tomu ponúka únik od ruchu veľkomesta, vďaka krásnym lesným cestičkám. V rámci cyklotúry navštívte aj vrch Devínskej Kobyly a jeden z najstarších slovenských hradov - Devín. Ak vám ešte ostali sily nazvyš, môžete pokračovať cyklotrasou až do Rakúska.

Dobrá voda

Trasa: Dobrá Voda – Lančár – Dolný Lopašov  
Dĺžka: 47 km

Cyklotrasa má formu okruhu a preto môžete začať takmer kdekoľvek. V porovnaní s predchádzajúcou je síce dlhšia, no  stále nenáročná a vedie opäť cez krásne prírodné cesty. Ak vás zaujíma slovenská história, tak zosadnite z bicykla a navštívte aj národné pamiatky v blízkom okolí. Svojou krásou vás určite nadchnú menej známe zrúcaniny hradu Dobrá Voda a úchvatná Mohyla M. R. Štefánika, ktorá leží na vrchu Bradlo, vzdialenom zhruba 8 km od cesty Brezová nad Bradlom.

Kľačno

Trasa: Kľačno – Bojnice
Dĺžka: 18 km

Spevnená trasa, ktorá je súčasťou Ponitrianskej cyklomagistrály, vás prevedie popri koryte rieky Nitra a cez okolité dedinky až do Bojníc. Návštevu Bojníc potom môžete spojiť s prehliadkou zámku alebo zoologickej záhrady.

Na našom e-shope nájdete všetko, čo budete potrebovať na spoznávanie krás Slovenska na bicykloch. Ďalej vám postačí už len dobrá nálada a chuť zažiť výlet, na ktorý budete s celou rodinou dlho spomínať.Zapoj sa tiež do diskusie

Rating:
Hory-bg-dark-svg