Úvod / Články / Turistické značky a ich význam.
Tlačiť

Turistické značky a ich význam.

Turistické značky 

 

Turistické značky sú symboly alebo tabuľky, označujúce rôzne druhy turistických chodníkov od počiatočného bodu až po cieľové miesto, čím uľahčujú prechod týmito trasami. Sú nimi označkované schodné a relatíve dobre udržiavané chodníky. Začínajú v mestách a dedinách a pokračujúc cez najrôznejšie stanovištia na ktorých sa dosť často križuje niekoľko trás. Frekvencia ich výskytu na trase býva dosť veľká, a na dobre značkovanom chodníku aj cca. každých 100 m Nájsť sa dajú na stromoch, stĺpikoch, kameňoch a iných objektoch.

 

Pásové značky

Červená

Skladá sa z troch vodorovných pásov, pričom stredný je červenej farby a ostatné biele. Označuje najvýznamnejšie trasy ako magistrály, cesty horskými hrebeňmi, ktoré môžu viesť aj viacerými oblasťami. Sú to zväčša najlepšie udržiavané chodníky.

 

 

 

 

Modrá

Skladá sa z troch vodorovných pásov, pričom stredný je modrej farby a ostatné biele, označújú sa ňou taktiež významné trasy, hneď po

červených, ale vedú len cez jednú oblasť. Takisto sú veľmi dobre udržiavané.

 

 

 

Zelená

Skladá sa z troch vodorovných pásov, pričom stredný je zelenej farby a ostatné biele. Takúto farbu majú trasy, ktoré priamo nadväzujú na hlavné. Sú celkom schodné.

 

 

 

 

 

Žltá

Skladá sa z troch vodorovných pásov, pričom stredný je žltej farby a ostatné biele. Označuje trasy, ktoré dopĺňajú turistickú cestnú sieť, dosť často sú vytvorené zo zvážnych ciest a vyznačujú sa slabšou schodnosťou.

 

 

 

 

Galéria k článku

K článku neboli pridané žiadne iné obrázky.

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Novinky, akcie a zľavy e-mailom

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a budeme vás informovať o novinkách, akciách a ďalších zaujímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneužijeme a neposkytneme tretej strane.